Kapitalizm.pl

Portal finansów osobistych

Wakacyjne bezpieczeństwo

Posted on | July 27, 2016 | Comments Off

Czy mamy pewność co sąsiad robi w swoim mieszkaniu? Kiedyś usłyszałem pewien szum za oknem. Wyszedłem na balkon i ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem butlę gazową i sąsiada, który spawał coś na balkonie!!!

W środku wakacyjnej kanikuły niektórzy dopiero wybierają się na urlop. I jak prawie zawsze prosimy kogoś o pomoc i podlewanie kwiatków, tak bardzo często nie bierzemy pod uwagę wielu zdarzeń, które mogą spotkać naszą nieruchomość w czasie pobytu na wakacjach.

Bo kto nam zagwarantuje, że za kilka dni nie nadciągnie nad naszą miejscowość trąba powietrzna, która zerwie  cały dach naszego domu? Bo kto nam zagwarantuje, że sąsiad na górze nie zapomni zakręcić kurka z wodą i nas nie zaleje? Bo kto nam zagwarantuje, że wężyk od naszego kranu nie pęknie i my nie zalejemy sąsiada? Już nie wspomnę o niebezpieczeństwach związanych z kradzieżą czy dewastacją posiadanego mienia.

Jak się przed tymi nieszczęściami zabezpieczyć, a dokładniej jak się zabezpieczyć przed skutkami takich nieprzyjemnych zdarzeń? Bardzo prosto – wykupić dobrą polisę chroniącą nasz majątek. Co to znaczy dobrą? Na pewno nie „tanią”… Wiele osób posiada ubezpieczenia przy kredytach hipotecznych, co wynika z wymagań banków. I bardzo dobrze! Problemem jednak jest fakt, że takie polisy chronią najczęściej mury naszego domu czy mieszkania. Czy to jest dobra, wystarczająca polisa? A co jeżeli wybuchnie pożar i spalą się nasze meble, sprzęt AGD czy pozostawione na czas wakacji ubrania? Wtedy polisa „bankowa” najczęściej nie obowiązuje i pojawia się problem. Czasami bardzo duży i kosztowny problem.

Może ktoś powiedzieć – istnieje mała szansa, żeby trąba przeszła nad moją miejscowością, ognia nie zaprószę skoro mnie w domu nie będzie, mieszkam na ostatnim piętrze, sąsiad mnie nie zaleje, a ja zakręcę wodę i nikomu nic nie zrobię. Super, wierzyć trzeba. Ale czy mamy pewność co sąsiad robi w swoim mieszkaniu? Kiedyś usłyszałem pewien szum za oknem. Wyszedłem na balkon i ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem butlę gazową i sąsiada, który spawał coś na balkonie!!! Jeden z moich Klientów wyjechał na pewien czas poza miasto. Na szczęście dobrze się ubezpieczył wcześniej z moją pomocą. Po trzech dniach musiał pilnie wrócić do mieszkania, gdyż pękł mu wężyk od kostkarki do lodu. Woda zalała całą kuchnię i ponad pół pokoju. A miał być taki spokojny urlop.

Nigdy nie wiadomo co się dzieje za ścianą, nigdy nie wiadomo co się może zdarzyć. A „rzeczy się zdarzają” jak mówi mój kolega. W czasie wyjazdów zagranicznych również, co może kończyć się bardzo wysokimi rachunkami za leczenie, o czym wspominałem tutaj.

Jesteś na to przygotowany(-a)? Jeżeli tak  – życzę miłego wypoczynku. Jeżeli nie, zadzwoń lub napisz do mnie.

Paweł Rudzki
rudzki@kapitalizm.pl
tel. 508195570

————POLECAM————-

Rzuć na to okiem…

Komentarze

Comments are closed.

Reklama